گل گاوزبان اصل موجب از بین رفتن عطسه در زمستان می شود

گل گاوزبان اصل حاوی مقادیر زیادی اسید گاما لینولنیک (GLA) است، یک اسید چرب که برای ساختار و عملکرد پوست شما ضروری است.

گل گاوزبان همچنین دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که می تواند به بهبود زخم و ترمیم سد طبیعی پوست شما کمک کند.

برخی تحقیقات نشان داده اند که گل گاوزبان ممکن است برای چندین بیماری شایع پوستی، از جمله درماتیت آتوپیک، که نوعی اگزما است، مفید باشد.

در یک مطالعه، پوشیدن پیراهن زیر پوشیده شده با روغن گل گاوزبان هر روز به مدت 2 هفته قرمزی و خارش را در 32 کودک مبتلا به درماتیت آتوپیک به طور قابل توجهی بهبود بخشید.

بررسی دیگری از 13 مطالعه نتایج متفاوتی را در مورد اثربخشی روغن گل گاوزبان برای درماتیت آتوپیک نشان داد، اما اشاره کرد که اکثر مطالعات نشان داده اند که ممکن است تا حدودی برای درمان علائم آن مفید باشد.

مطالعه 12 هفته ای دیگر روی 43 کودک نشان داد که مصرف مکمل حاوی روغن گل گاوزبان همراه با ترکیبی از مواد دیگر مانند روغن ماهی، ویتامین ها و مواد معدنی، التهاب و علائم آسم را کاهش می دهد.

گل

با این حال، مشخص نیست که آیا گل گاوزبان به طور خاص مسئول اثرات مفید مشاهده شده در این مطالعات بوده است یا خیر.

از سوی دیگر، یک مطالعه روی 38 نفر نشان داد که مصرف 5 میلی لیتر عصاره گل گاوزبان 3 بار در روز علائم آسم را بهبود می بخشد اما التهاب را در مقایسه با گروه کنترل کاهش نمی دهد.

بنابراین، تحقیقات بیشتری برای ارزیابی چگونگی تأثیر عصاره گل گاوزبان بر آسم و التهاب مورد نیاز است.

ممکن است سلامت پوست را افزایش دهد.

با این حال، یک بررسی بزرگ از 27 مطالعه مشاهده کرد که مکمل‌های روغن گل گاوزبان هنگام مصرف خوراکی در تسکین علائم اگزما مؤثر نبودند.

مطالعات بیشتری باید انجام شود تا مشخص شود روغن گل گاوزبان چگونه می تواند بر سلامت پوست در صورت مصرف خوراکی یا موضعی تأثیر بگذارد.

مطالعات نشان می دهد که گل گاوزبان ممکن است به کاهش التهاب، کاهش علائم آسم و بهبود سلامت پوست کمک کند.